Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi mobil uygulamalar

Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi mobil uygulamalar

İngilizcenizi geliştirmek istiyorsunuz fakat kursa gitmeye vaktiniz yok. Yurtdışına çıkıp pratik yapabilecek imkanlara sahip değilsiniz veya şartlar müsaade etmiyor.

Peki bu İngilizce nasıl öğrenilecek?

İngilizceyi öğrenmek için ilk şart, bir dili sevmek ve öğrenildiği taktirde maddi manevi getirilerini iyi idrak edebilmek.

Zaman ve imkan sıkıntısı olanlar için, mobil cihazlarına kurup, kullanmakta istikrarlı ve ısrarcı oldukları taktirde rahatlıkla İngilizce öğrenebilecekleri ve gerçekten işe yararlılıkları test edilmiş bir kaç programı paylaşalım istedik.

Başarılar!

Busuu

Busuu’yu ilk sıraya aldık, çünkü burayı hak ediyor. Sadece İngilizceyi değil, bir çok dili öğretebilme kabiliyetine sahip olan Busuu ile her gün düzenli bir şekilde çalıştığınızda, temel seviyeden (Elementary) başlayıp, ileri seviyeye (Advanced) kadar ilerlemeniz mümkün.

Hem öğreten, hem test uygulayan programın bir diğer özelliği de, eğer isterseniz verdiğiniz cevapları ana dili İngilizce olanlarla paylaşabiliyorsunuz. Onlar da yanlışlarınızı düzeltip veya alternatif cümleleri belirtip size geri bildirim yapıyorlar.

Busuu gün içerisinde size kelime hatırlatmaları da yapan bir uygulama. Ayrıca mobil cihazınızla senkronize bir şekilde ilerleyen www.busuu.com üzerinde yer alan web hesabınızdan online çalışma imkanı da sunuyor. Yani bilgisayar başında da Busuu ile çalışabilirsiniz.

Voscreen

Voscreen yabancı film, dizi v.s replikleri verip, onların Türkçe anlamlarını iki şık arasından tercih etmenizi isteyen bir uygulama. Sadece İngilizce değil, bir çok dil desteği var. Öğrenmek istediğiniz dili seçmeniz yeterli. Anlama ve telafuz gelişimine harika katkıları var dersek abartmış olmayız. Voscreen’i online olarak www.voscreen.com üzerinden bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Duolingo

Duolingo’da İngilizce’yi öğretmeyi kafaya koyan uygulamalardan. Busuu ile aynı mantıkta işliyor, Busuu’dan eksik kalır yanı yok, hatta cümle kalıpları açısından daha zengin bile diyebiliriz. Sorular, cevaplar, sesli telafuzlar, testler, kelimeler v.s. ne ararsanız içerisinde barındırıyor. Ayrıca Duolingo da sadece İngilizce değil, bir çok dil desteğiyle, İngilizce dışındaki dilleri de öğrenmenizi sağlıyor.

Duolingo da mobil cihaz ile birlikte www.duolingo.com üzerinde online olarak çalışma imkanı sunan bir uygulama. Web hesabınız mobil cihazınız ile senkronize bir şekilde çalışıyor.

Yukarıda yer alan üç uygulama da yeni başlayan veya geliştirme aşamasında olanlar için harika teknikler sunuyor diyebiliriz. Eğer ısrarcı ve istikrarlı olursanız, başaracağınızdan emin olun.

Sizlerin de kullandığı ve eklememizi istediğiniz uygulamalar varsa, yorumlara yazabilirsiniz..