Bu hastalığa dikkat: Keratokonus

Keratokonus ile ilk tanıştığımda doktor aynen şöyle demişti: Kör olacaksın! Hayatımda yaşadığım ilk ve büyük şoktu. O an, içe düşen korkuyu ve çaresizliği yaşayan bilir.

Üzerinden tam 10 sene geçti. Bir gün ihtiyacınız olabilir diye keratokonus hikayemi anlattım. Keratokonus tedavisine başlamadan veya tedavi sürecinde izleseniz bile çok faydası olacağını düşündüğüm kendi hikayemi paylaşıyorum. Keratokonus yerine keratakonus da yazanlar var.

Belirtmeliyim ki bu göz hastalığının doğru yazımı keratokonus arkadaşlar. Keratokonus kör yapar mı diye sorular geliyor, bu sorunun cevabı da videoda detaylı şekilde var.

Videoda Göz Doktoru Op. Dr. Efekan Coşkunseven’den bahsetme sebebime gelince, benim keratokonus göz tedavisi sürecimi sağlıklı şekilde yürütmeme vesile olduğu için kendisine teşekkür borçluyum.

Dünyagöz Hastanesi’nde şu an başhekim olarak görev yapıyor ve söz konusu göz sağlığınız ise tecrübe eden biri olarak göz tedaviniz için tercih edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Keratokonus ile ilgili sormak istediklerinizi yorumlara yazarsanız elimden gelidiğince, tecrübelerimle cevaplamaya çalışırım.

Kanala üye olur ve bildirimleri açarsanız çok sevinirim. 🙋🏼‍♂️

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir